Brit Nagydíj, 125 kcm, rajtsorrend ez volt:

1. Simone Corsi, Jack&Jones, Aprilia, 1:37.488 perc
2. Talmácsi Gábor, Bancaja Aspar, Aprilia, + 0.032 másodperc - kiesett -
3. Sergio Gadea, Bancaja Aspar, Aprilia, + 0.161
4. Scott Redding, Blusens Aprilia, + 0.278
5. Pol Espargaro, Belson Derbi, ...
Talma egyelőre csak a 13.
... szabaedzésén a magyar pilóta csak a 10. helyet csípte meg a nyolcadliteresek között, ráadásul délutánra sem sikerült feljavulnia. Az első időmérő edzésen Talmácsi csak a 13. lett, ráadásul a Bancaja Aspar Team másik versenyzője, a délelőtt a leggyorsabbnak bizonyuló spanyol Sergio Gadea sem remekelt.

Az első kvalifikációt végül az olasz Simone Corsi nyerte meg eg...
Talma nyerte a bemelegítést
... Holland Nagydíján csak a 13. helyről rajtoló Talmácsi Gábor számára reménysugárt jelenthet, hogy a szombat reggeli edzésen már ő volt a leggyorsabb.

A vizes pályán a Bancaja Aspar Team versenyzője fél másodperccel utasította maga mögé a mezőnyt. A világbajnok 2:01.118 perces köridőt ért el, Talmácsi mögött az osztrák Michael Ranseder lett a második, a spanyol...
Talma újra Szenzációs 1 lett
... és mentem a győzelem felé. Nagyon köszönöm az egész csapatnak és mindenkinek, aki ma szurkolt értem."